Rezonans magnetyczny MRI

Przed badaniem

Przed przystąpieniem do badania prosimy zastosować się do poniższych wytycznych, pomogą one sprawnie przeprowadzić badanie i uzyskać właściwy wynik.

posiłek

Na 2 do 4 godzin przed badaniem pacjent powinien pozostać na czczo.

W przypadku badania jamy brzusznej prosimy o bycie co najmniej 5 godzin na czczo. Badanie miednicy małej wymaga wypełnionego pęcherza moczowego.

ubranie

W pomieszczeniu gdzie znajduje się maszyna należy przebywać w ubraniu pozbawionym metalowych elementów, np. guzików, paska, zegarka, kluczy, kart płatniczych i telefonów komórkowych ani żadnych innych metalowych przedmiotów (pieniądze, metalowe spinki do włosów, itp.). Wszelkie metalowe elementy zostawiamy w szatni. Panie wykonujące badania MR głowy prosimy o unikanie mocnego makijażu.

 

dokumenty

Prosimy o posiadanie następujących dokumentów:

  • Dokument tożsamości

  • Skierowanie na badanie - obowiązkowe

  • W przypadku badania z kontrastem: Aktualny wynik poziomu kreatyniny we krwi, filtracja kłębuszkowa.

  • Wyniki wcześniejszych badań okolicy, którą będziemy badać (zdjęcia Rtg, płyty TK bądź MRI, opisy poprzednich badań)

  • Jeśli w przeszłości pacjent miał wykonywaną operację na badanej okolicy bądź w jej obrębie – prosimy o przyniesienie wypisu ze szpitala.

  • W przypadku onkologicznej przeszłości pacjenta konieczne jest dostarczenie wyniku histopatologicznego.

czas

Na każde badanie rezonansem magnetycznym należy zgłosić się ok. 10 minut wcześniej.

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na pojawiające się trudności w badaniu pacjentów podyktowane zagrożeniem ich życia lub ciężkim stanem zdrowia wyznaczona godzina badania jest godziną orientacyjną, w badaniach zdarzają się opóźnienia, prosimy o zarezerwowanie sobie większej ilości czasu.