Pozytonowa Tomografia Emisyjna PET/CT

Przed badaniem

Przed przystąpieniem do badania prosimy zastosować się do poniższych wytycznych, pomogą one sprawnie przeprowadzić badanie i uzyskać właściwy wynik.

posiłek

Na 2 do 4 godzin przed badaniem pacjent powinien pozostać na czczo.

Przed badaniem nie wolno palić papierosów ani pić kawy przez co najmniej 12 godzin przed badaniem. Nie wolno też spożywać słodkich płynów ani ssać cukierków czy gumy do żucia. Przed badaniem pacjent musi być nawodniony i pić tylko bezsmakową wodę.

uwaga

Przed badaniem nie wolno wykonywać wysiłku fizycznego ani napinać mięśni, gdyż może to spowodować nieczytelny obraz. Chorzy z cukrzycą powinnie mieć unormowany poziom cukru we krwi. Bezpośrednio przed badaniem pacjent musi wypić 1 litr wody. Prosimy nie wnosić na badanie telefonów komórkowych! Mają one wpływ na pracę aparatury PET/CT.

 

dokumenty

Prosimy o posiadanie następujących dokumentów:

  • Dokument tożsamości

  • Skierowanie na badanie - obowiązkowe

  • Wyniki wcześniejszych badań obrazowych wraz z kliszami lub płytami CD oraz wszystkie wypisy z leczenia szpitalnego do wglądu.

czas

Na każde badanie PET/CT należy zgłosić się ok. 10 minut wcześniej.

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na pojawiające się trudności w badaniu pacjentów podyktowane zagrożeniem ich życia lub ciężkim stanem zdrowia wyznaczona godzina badania jest godziną orientacyjną, w badaniach zdarzają się opóźnienia, prosimy o zarezerwowanie sobie większej ilości czasu.